Niesamowite fakty o Playmobil

Playmobil od ponad 40 lat tworzy zabawki i figurki dla dzieci z ponad 100 krajów. Producentem i właścicielem marki jest niemiecka firma, która produkuje zabawki najwyższej jakości, co więcej jest największym wytwórcom zabawek w Niemczech. Ich zestawy nie tylko rozwijają wyobraźnię ale i niesamowicie fascynują dzieci. Dziś przedstawimy Wam kilka ciekawostek, o których prawdopodobnie nie mieliście pojęcia. 

playmobil figurki_1

Figurka Playmobil

Od 1974 wyprodukowana ich ponad 2,7 miliarda i są dostępne w kilku rozmiarach:
  • podstawowa figurka ma 7,5 cm,
  • figurka dziecka chłopca lub dziewczynki ma 5,5 cm
  • figurka niemowlaka ma 3,5 cm
  • figurki z serii 1.2.3 dopasowane są do rączek najmniejszych dzieci

Playmobil w kolekcji posiada ponad 4000 rodzajów figurek a co sekundę tworzone są trzy kolejne figurki. Pierwszymi dostępnymi figurkami były: Indianie, pracownicy budowy oraz rycerze. Każda figurka składa się z siedmiu elementów: włosy, głowa, tors, mechanizm wewnętrzny, dwie ręce, zestaw nóg. W skład figurek Playmobil wchodzi wielu celebrytów: m.in Sherlock Holmes, Elvis Preslej, Lara Croft czy Zorro.

playmobil zwierzeta

Zwierzęta Playmobil

W zoo Playmobil dostępne jest aż 149 gatunków zwierząt, od motylka po wieloryba. Cała fauna to w sumie 952 różnych stworzeń, które doskonale odzwierciedlają zwierzaki z każdego kontynentu.

playmobil magazyn

Magazyn Playmobil

Od 2015 roku ukazuje się polski magazyn dla fanów Playmobil. Wewnątrz znajdują się komiksowe historie, zabawy, ciekawostki i portrety postaci. Pierwszy numer poświęcony był Piratom, do numeru także dołączona była figurka. Póki co ukazały się tylko trzy numery.

playmobil apple store_1

Playmobil a Prima Aprillis

Serwis ThinkGeek zrobił żart fanom zabawek Playmobil oraz gadżetów Apple, wypuszczając plotkę o zestawie Playmobil Apple Store. Zestaw został tak realnie odzwierciedlony, że wielu wielbicieli poczuło ogromny niedosyt dowiadując się prawdy. W zestawie dostępny był genius bar, sala do prezentacji nowości z figurką samego Stevena Jobs’a oraz kolejka składająca się z wielu figurek, która czeka za nowym iPhonem.

playmobil toaleta_1

Najgorszy zestaw Playmobil

Wielu fanów oraz miłośników Playmobil zastanawia się w jakim celu został stworzonny zestaw Playmobil przenośna toaleta. Zestaw zawiera dwie figurki budowlańców z akcesoriami oraz popularnego Toi Toi. Wyobraźnia dzieci nie zna granic, tutaj jednak chyba stanowczo została przekroczona.

playmobil zama_1

Playmobil i bitwa pod Zamą

Jean-Michel Lhuillier wykorzystał 26000 klocków Playmobil aby przedstawić słynną bitwę pod Zamą w 202 roku p.n.e. Dbałość o szczegóły oraz idealne odzwierciedlenie sprawiają, że wielu fanów zarówno historii jak i Playmobil tłumnie przybyły oglądać jego kolekcję.

Mam nadzieję, że zaskoczyliśmy Was naszymi odkryciami. W kolejnym poście przedstawimy Wam Tima, podróżnika Playmobil, który zwiedził już prawie cały świat.
Jeżeli lubie Playmobil nie zopomnijcie dać łapki w górę i sprawdzić wszystkie dostępne zestawy Playmobil na Poszukiwacze Frajdy >

Dodaj komentarz